Download Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Album Chat
Strona gwna Mapa shufflerw FAQ Szukaj Grupy Uytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Vademecum Początkującego
Autor Wiadomo
Reece 
Moderator
trollingtrolling

Pomg: 12 razy
Doczy: 12 Wrz 2009
Skd: Zielona Góra
Wysany: 21 Marzec 2013, 17:10   Vademecum Początkującego

Każdy początkujący ma na starcie mnóstwo pytań - ja postaram się tutaj opisać wszystko co zaoszczędzi problemów nowicjuszom.

1. Jak zacząć? Czego mam się nauczyć na start?

Przygodę z Melbourne Shuffle powinniśmy zacząć od nauki dwóch podstawowych ruchów - Running Man'a, oraz T-shuffle. Ćwiczymy do momentu, aż przejścia między nimi zaczną wyglądać płynnie, a RM i TS poprawnie.

[Linki wkrótce]

Z czasem do naszego repertuaru dodajemy różne kicki, spiny, czy slide'y, ale przed tym najlepiej popracować nad rozluźnieniem góry, oraz pracą ruchu rąk.

Na start zaleca nie tańczyć się do muzyki, a jak już - do bardzo powolnych tracków. Tańcząc od poczatku do szybszych nut, można nabyć złego przyzwyczajenia - Efektu rowerka, a co z tym idzie - cały trening zaczynamy od nowa.

2. Ile powinien trwać trening? W jakim czasie się tego wszystkiego nauczę?

Czas treningu zależy wyłącznie od własnych upodobań. Nie należy jednak tańczyć, gdy jest się zmęczonym, gdyż może to przynieść negatywne skutki.
Na pytanie 'W jakim czasie zacznie to wszystko jakoś wyglądać?' niestety nie ma odpowiedzi. Wszystko zależy od zaangażowania tancerza - Jedni potrafią wybić się w 4 miesiące, inni 2 lata.

3. W mojej miejscowości nikt nie tańczy - Co zrobić?

Melbourne Shuffle nie jest tańcem, który widuje się na codzień, nie jest zbytnio popularny, wiec jedynie co pozostaje, to albo namówienie kolegów, by trenowali z Tobą, albo tańczenie w samotności i jeżdzenie na zloty.

4. Buty do tańca?

Dla początkujących nie zaleca się tańczenie w ciężkich, wysokich butach. Zdecydowanie skracają RM'a, oraz ciężej podnosi się nogi. Buty powinny być lekkie, oraz w miarę ciasne. Nie zaleca się również tańczyć w skarpetkach na panelach, gdyż łatwo wtedy o to by uciekała noga, co wiąże się w wykonywaniem Efektu Rowerka.

5. Gdzie znajdę kluby w których puszczają muzykę Hard?

Polska niestety jest słabo rozwinięta jeżeli chodzi o scenę Hard, a co z tym idzie - mało klubów z tą muzyką związanych, ale to nie oznacza że nie ma ich wcale - Najbardziej sławnym klubem jest z pewnością Energy2000 w Katowicach/Przytkowicach, w których grają największe gwiazdy. Dużo eventów odbywa również się na zachodzie - Dokładniej w Poznaniu.

6. Ubrania - w czym tańczyć? Gdzie dostanę phatty, bluzę baxx/phd?

Co do ubioru to również zależy tylko od tańcerza - można tańczyć w dresach, jeansach, rurkach, shortach, koszulkach, bluzach, majtkach, od wyboru do koloru.
Co do Phattów - Nie jest to tania rzecz, wręcz przeciwnie, phatty to wydatek 300 złotych CONAJMNIEJ, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest uszycie własnej pary. Jeżeli jednak już jest ktoś na tyle uparty to znajduje się kilka sklepów online.

Kod:
www.phattpants.com

Kod:
www.ebay.com

Kod:
www.heatwaveonline.multiply.com

Kod:
www.deecom.de

^ W powyższych sklepach możemy również zaopatrzyć się w bluzy PHD, oraz Baxx

7. Jechać na zlot, czy nie jechać? Co jak mnie wyśmieją?

Dużo nowicjuszy nie jeździ na zloty, gdyż boją się że zostaną wyśmiani, a jak już przyjezdzają to często siedzą cicho i boją się zapytać o radę- błędne myślenie.
Zloty to jeden wspólny trening, gdzie można się dużo nauczyć - Ci starsi stażem spędzają dużo czasu razem, ale to nie oznacza, że spławiamy nowicjuszy - wystarczy podejść i zapytać, a każdy chętnie pomoże. Dlatego jak macie okazję wybrać się na zlot to jedźcie, a nie pożałujecie :)

8. Czy nadaję się, by przenieść mnie wyżej?

Ludzie często się pytają, czy nadają się by przenieść ich wyżej - spokojnie! Gdy stwierdzimy, że wasze umiejętności są na tyle wysokie, by je przenieść wyżej to zrobimy to ;) Do tego czasu wystarczy tylko ćwiczyć i ćwiczyć

Jak macie jakieś pomysły co tu dopisać - piszcie :D Mam nadzieję, że się przyda ;)
Ostatnio zmieniony przez Reece 21 Marzec 2013, 17:11, w caoci zmieniany 1 raz  

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku